Clear Sky MORSIDE'DA HAVA 31 °C / 87 °F

Glamping Tatilini Kucaklamanız İçin Nedenler

Glamping engebeli muhteşem doğanın, lüks imkanlarıyla buluşulduğu yerdir. Glamping tatilini rahatlığınızdan ve iç huzurunuzdan ödün vermeden Dünyanın el değmemiş sakin köşelerinde yaşanacak bir yaşam deneyimi olarak da düşünebilirsiniz.

Doğayı seviyorsanız fakat buna karşılık tatilde kesinlikle ödün veremeyeceğiniz konular; konforlu bir yatak, sıcak su ve tuvalet ise glamping sizin için yaratılmış bir tatil ortamı demektir. Kamp yapmak, doğanın tadını çıkarmak için ille de stres altında kalmak ve yokluk çekmek zorunda değilsiniz.

Glamping tatili yapmaya karar verdiğinizde deneyebileceğiniz pek çok glamping noktası ve glamping deneyimi olduğunu göreceksiniz. Bir yağmur ormanı gölgesinde ağaç evde uyumak, bir bağın ortasındaki hava akımında içeceklerinizi yudumlamak ve uyumak ya da bir dağın tepesindeki muhteşem manzaraya karşı bir çadırda uyanmak bunlardan bazıları olabilir.

Farklı glamping deneyleri yaşamak isteyen insanların talepleri gittikçe arttığı için piyasada glamping akımına yükselen bir seyahat trendi olarak bakılıyor.

Glamping Hem Çocuklu Ailelere Hem de Çocuksuz Yetişkinlere Hitap Ediyor

Yapılan araştırmalar glamping tutkunlarının %60’ından daha fazlasının doğada vakit geçirirken geleneksel kampçılıkta bulunmayan hizmetleri ve olanakları istedikleri için glamping tatili tercih ettiklerini söylüyorlar. Glamping yapmak kampçılık eziyeti yaşamadan açık hava eğlencesi yaşama imkanı sunduğu için çocuklu aileler tarafından da çok tercih ediliyor.

Katılımcılar kamp yapmanın lüks bir versiyonu ile kendilerini şımartmanın çok keyifli olduğunu söylüyor. Bunun yanı sıra glamping tutkunları glamping’in çeşitli arkadaş gruplarıyla hatta daha üst düzey seyahat deneyimini tercih eden gruplarla tanışmaları için bir kapı açıyor olmasından da çok hoşnut kaldıklarını ilave ediyorlar.

Neden Glamping Tatili?

Glamping seyahatini tercih edenler bu sayede daha az elektrik harcamanın, büyük şehirlerin karmaşasına karşı açık havayı tercih etmenin, açık havada vakit geçirerek kendilerine odaklanmanın ve doğayı korumanın neden bu derece önemli olduğunu kavramanın da kendilerini farklı bir bilinç basamağına taşıdığını söylüyorlar.

Yaşanan her glamping deneyimi kesinlikle benzersizdir. Göz kamaştırıcı glamping çadırları ayrıntılara özellikle itina edilerek tasarlamış ve hizmetinize sunulmuştur. Bu sayede bir yetişkin yaz kampı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Paylaş

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − one =