Clear Sky MORSIDE'DA HAVA 31 °C / 87 °F

Glamping Tatilinde Yapılabilecek Aktiviteler

Göz kamaştırıcı tatil, size ait bir zaman diliminde sevdiğiniz, istediğiniz şeyleri yapmak anlamına gelir. Kişisel tercihinize göre sürekli meşgul olmak isteyebileceğiniz gibi hiçbir şey yapmayıp sadece dinlenmek de isteyebilirsiniz. Her ikisi de aynı derecede iyi seçeneklerdir.

Hiçbir Şey Yapmayın

Tatilde hiçbir şey yapmamak, çok tercih edilen bir seçenektir. Hepimizin rahatlamaya, hareketsiz kalmaya ve ruhumuzun iyileşmesine izin vermemiz gerekir. Öylece oturup Dünyayı seyretmek ya da bütün gün jakuzide kalmak çok keyifli olabilir. Bunları güzel ve itina ile hazırlanmış bir ortamda huzur içinde yapmak sizi mutlu edecektir.

Teknolojiden Uzaklaşın

Kendinize teknoloji içermeyen bir zaman dilimi ayarlayın. Telefonunuzu, dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve her şey ile bağlantınızı kesin. Sadece kendinize ve şimdiki zamana odaklanın. Bu daha sonradan ailenizle ve arkadaşlarınızla iletişiminizi geliştirirken size geri dönecek bir yatırımdır. Glamping tatili böyle bir aktivite için doğal bir fırsat sunar.

Dışarı Çıkın… Açık Hava Aktiviteleri Yapın

Glamping tatili esas olarak, açık havada bir şeyler yapma fırsatı yakalamaktır. Aile ile ya da tek başınıza yürüyüşe çıkmak ya da bisiklete binmek ruh ve beden sağlığınıza iyi gelir.

Define Avı Düzenleyin

Çocuklarınızla tatil yapıyorsanız define avı çok eğlenceli olabilir. Glamping alanında kendi define yerinizi oluşturup, haritanızı hazırlayın. Böylece çocuklarınızın pırıltılı tatil anıları olmasını sağlarsınız. Bu tip güzel çocukluk anıları daha sonra büyüdüklerinde, onlara yaşama direnci ve sevinci verecektir.

Ateş Yakın

Akşamları lüks çadırınızın yanında odun ateşi size ve ailenize inanılmaz bir gevşeklik ve mutluluk verir. Akşamları ateşin etrafında sohbet edebilmek otel yerine  Glamping tatili tercih etmenin ana sebeplerinden biridir. Ateşe bakın ve endişelerinizin eriyip gitmesini seyredin.

Yerel Ürünler Yiyin ve İçin

Nereye giderseniz gidin, oranın yerel yemeklerini denemek her zaman eğlencelidir. Aile ile ya da sevdikleriniz ile birlikte yemek, içmek güçlü bir bağlanma belirtisidir. Hep birlikte pişirin, hep beraber yiyin. Barbekü yapın. Kahkahalar atın. Hikayeler anlatın. Anılar paylaşın. Sonrasında etrafı hep birlikte toplayın. Beraber olmayı hissedin ve tadını çıkarın.

Paylaş

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 19 =